Otvoren konkurs za Sakura stipendiju JTI i Ambasade Japana

Konkurs za Sakura stipendiju koji raspisuju Japan Tobacco International (JTI) i Ambasada Japana već šestu godinu zaredom otvoren je 1. novembra. U narednih mesec dana, prijavu mogu da podnesu studenti i istrazivači zainteresovani za teme u vezi sa Japanom, bogatim kulturnim nasleđem te zemlje, filozofijom, ekonomijom i drugim društvenim i političkim temama. Konkurs traje do 1. decembra i otvoren je za studente osnovnih i postdiplomskih studija sa svih akreditovanih akademskih univerziteta u Srbiji, kao i za istrazivače koji nisu u stalnom radnom odnosu.

Prijavu je moguće podneti putem formulara na sajtu www.sakurastipendije.rs, u okviru kojeg kandidati treba da obrazlože istraživačku ideju za rad iz oblasti u vezi sa Japanom – bilo da su to prava, političke nauke, ekonomija, filozofija, kultura i umetnost, japanski jezik i književnosti ili japanska poslovna filozofija Kaizen.