Instatution – Izložba Andree Tešanović: Galerija Prozor, 11. 2. u 20h

Izložba Instatution (Instagram + Institucija), sa digitalno kreiranim ili procesuiranim slikama koje su prvobitno distribuirane na ličnim profilima korisnika Instagrama, biće otvorena 11. februara u galeriji Prozor (Koče Popovića 9) u Beogradu, a reč je o prvom kustoskom projektu vizuelne umetnice i producentkinje Andree Tešanović.

Andrea Tešanović realizuje projekat Instatution kao komponentu teoretskog istraživanja koje sprovodi u okviru master programa Studije umreženog sveta: savremene transdisciplinarne humanistike i teorije umetnosti na Fakultetu za medije i komunikacije.

Algoritam i čovek kao metakustosi, materijalizuju digitalnu sliku koja je ontološka informacija o identitetu koji se krije iza korisničkog imena učesnika, a u pitanju su: _hvaxxa, xxnati, 1xxdb, ctxx_._, deskx.xeska, dushan_xxxxovich, jaixxut, joxx_, marxxnak, rosasaxxxhe, sumxxxa i ubrxx. Nijedan korisnik nije profesionalni umetnik.

Hoće li slike u prostoru između dva sveta – sajber i ovozemaljskog, promeniti svoje ponašanje i karakter? Može li kurirani sadržaj sa socijalne mreže biti tretiran kao ready-made umetnost?
To su neka od pitanja koja postavlja izložba Instatution koja je naučno-istraživačkog karaktera i svaki posetilac je relevantan faktor u konačnim pronalascima.
Izložba će biti otvorena do 19. februara.