Filmsko veče Kluba studenata psihologije Akcioni potencijal

Pozivamo vas na projekciju filma „Tri lica Eve“ („The Three Faces of Eve“, 1957), prve  od mnogih filmskih večeri koje organizuje Klub studenata psihologije „Akcioni potencijal“. Film je baziran na istinitom događaju i prati život takozvane Eve Vajt, jedne od najpoznatijih slučajeva poremećaja višestruke ličnosti. Iako psihijatri početno sumnjaju na amneziju, polako otkrivaju istinu o pravoj prirodi njenog poremećaja.

Nakon filma ćemo diskutovati o ovom poremećaju, uz pomoć dr Olge Čolović, asistenta na predmetu psihopatologija. Dr Čolović radi na Institutu za mentalno zdravlje u Beogradu i karijeru je posvetila poremećajima ličnosti, anksioznim i depresivnim poremećajima i psihoterapiji.

Projekcija će se održati u četvrtak 11. maja u 20h, u sali 10. Projekcija je besplatna i otvorena za sve. Ostanite nakon filma kako bismo zajedno otvorili diskusiju. Nadamo se da ćemo zajedno uspešno započeti rad KSP „Akcioni potencijal“.